Monitoring Poznań

Monitoring przemysłowy jest jednym z elementów wchodzących w skład systemów zabezpieczeń. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie siedzibę firmy, hotel, restaurację, halę przemysłową czy chociażby prywatny budynek mieszkalny bez systemu monitoringu przemysłowego, którego zadaniem jest rejestrowanie zdarzeń mających miejsce wewnątrz lub na zewnątrz budynku.

W erze kamer analogowych, w której obraz rejestrowany był w bardzo niskiej rozdzielczości co skutkowało kiepskiej jakości nagraniem kamery pełniły rolę wyłącznie urządzeń rejestrujących i nie odstraszały potencjalnych złodziei, ponieważ zdawali sobie oni sprawę z tego, że trudno będzie ich zidentyfikować, a w wielu przypadkach będzie to niemożliwe.

Dzisiaj monitoring pełni również rolę odstraszającą, a to za sprawą nowoczesnych kamer i rejestratorów nagrywających obraz w technologii HD. Podgląd z kamer może odbywać się za pomocą dowolnego urządzenia (komputer, tablet, telefon) zarówna z sieci wewnętrznej jak i zewnętrznej.

Jakie kamery wybrać?

Na chwilę obecną w grę wchodzą dwie opcje kamery AHD lub IP. Obydwa systemy rejestrują obraz w rozdzielczości co najmniej 1080p. Podstawową różnicą tych dwóch system jest oczywiście cena. Monitoring w technologii AHD jest tańszą alternatywą dla systemu IP, którego poprawność działania zależy od poprawnie wykonanej i skonfigurowanej sieci, o czym wielu instalatorów nie zdaje sobie sprawy.

Dobór odpowiedniego systemu monitoringu przemysłowego zależy przede wszystkim od posiadanego budżetu oraz możliwości technicznych związanych z montażem i rozprowadzeniem kabli.

Co oferujemy?

  • projektowanie i montaż systemów monitoringu przemysłowego w technologii analogowej i IP,
  • modernizację już istniejących systemów,
  • okresową konserwację sprzętu,
  • profesjonalne i fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu dopasowanego do Państwa potrzeb.